0 oy
(360 puan) tarafından Mesajldu

Yillardir egitim şart dedik durduk. Nedir arkadas bu egitim  Universite okumakmi? Yüksek lisans yada doktora yapmakmi? Ordinaryus profesör olup gururla göğsünü kabartip “öhhö öhhö kapi gibi diplomam var lan benim bana saygi duyun cahiller” demekmi?


Sokaga ciksaniz bu ülkenin vatan sevdalilari kim?  yokmu bu ulkenin sahibi arkadaş? diye sorsaniz en baasta “Benim” diye bagirarak ortaya gögsünü kabartarak cikan genci yaslisi kadini erkegi milyonlari bulabilirsiniz. Örnek: 15 temmuz, Gezi parki


Peki gercekten bu ülkenin gercek sahibi kim vatan sevgisi nasil olur biliyormuyuz. Bir ülkede nasıl yaşanır biliyormuyuz?


Elinizdeki sigarayi iki metre ötede cöp kutusu varken yere attiginiz oldumu?

Yediginiz cikolatanin kabini arabanizin camini acip camdan disari attiginiz oldumu? 

En son ne zaman aracınızla yaya geçidine yaklaştığınızda yavaşladınız? Yaya yolda olmasa bile yolun kenarında beklese dahi yol hakkının onun olduğunu hangimiz biliyoruz?

Ota boka bayram yapıyoruz hiç bir gün bile tembellik için değilde ülkemiz için çalışmaya yönelik bayram yapıldığını gördünüzmü. 

Dünyadan bir örnek: (Sonbahar yaprak bayramı) tüm insanlar sokakta dökülen yaprakları ve çöpleri temizlerler.

Hiç arabanizi yikarken yada sevdiginiz bir esyayi temizlerken cocukça bir hevesle sevindirik olup tukurup tukurup bezle cilaladiginiz gibi ayni hissi yakalayabilmek icin kapinizin önündeki otobüs duraginin camini silmek icin sabahlari 15 dakika erken uyandinizmi? 


Kendinize hic ben bu degilim arkadas ben bu kadar öküz olamam dediğiniz  oldumu. Sonrada amaaan herkes ayni seyi yapiyor bosver gitsin dediginiz anlar gün icerisinde kac kez basiniza geliyor. 

Eger bu ülkede yaşayip bunu icinizden gecirmiyorsaniz, artik hepsine alistiniz insaliktan okuzluge terfi ettiniz demektir.

Akparti bayraklarını alıp meydanlarda hülooo diye bagıran genc sen değilsin bu ülkenin sahibi

Ülkücü bıyığı bırakıp sembollere sıkışan delikanlıyım ben diyip geceleri alemlere akıp mekan kapatıp gayrimeşru koşturan genç sende değilsin bu ülkenin sahibi

Koluna mustafa kemal atatürk dövmesi yapıp ortamlarda elitim ben iphone kullanıyorum bak en son modeli diyen genç heveslenme sen hiç değilsin bu ülkenin geleceği.

"Yediği cikolatanın kabını çöpe atmak için cebinde taşıyan genç, Bu ülkenin geleceği senden başkası değil!"

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Hoş geldiniz, Mesajim Var insandan evrene bir mesaj gönderir. Kar amacı gütmeyen özgür bir platformdur..
...